Noviny pre grafický priemysel 04/2017

Komorná prehliadka veľkej polygrafie

Príjemné a komorné veľtržné podujatie s bohatým sprievodným programom je dostupné aj zákazníkom zo Slovenska, Moravy a Maďarska. Rakúski dodávatelia totiž môžu byť alternativou aj pre nich.

Landa Group aj v novom segmente

Benny Landa môže byť spokojný, aspoň podľa informácií, ktoré jeho spoločnosti v apríli zverejnili. Už poznáme prvých konkrétnych beta testerov jeho tlačových strojov Landa S 10 Nanographic Printing Press a zmluva so spoločnosťou BASF mu otvorila trh lakov pre automobilový priemysel.

Bez učebníc to nejde

Švédska spoločnosť Scanlaser získala veľmi zaujímavú skúsenosť. Pred pár rokmi sa jeden z jej zákazníkov, vydavateľ vzdelávacích a tréningových programov v automobilovej oblasti, rozhodol pre vlastné e-learningové prostredie. Tlačené knihy sa preňho stali nutným zlom, až na ne úplne zanevrel. A prečo? Lebo vydával veľmi kvalitné texty najlacnejšie ako sa to len dalo, a teda nie veľmi kvalitne. Až od nich nakoniec upustil úplne. Po roku sa ale musel k tlačeným knihám vrátiť.

(…a mnoho dalšího – viz Noviny pre grafický priemysel 04/2017 )