Úspěšná konference Co nového (nejen) v ofsetu

S velkým úspěchem se setkala mezinárodní konference „Co nového (nejen) v ofsetu“, kterou uspořádala Společnost tisku ve spolupráci se Svazem polygrafických podnikatelů.

Společnost tisku, z.s. při ČS VTS Praha, a Svaz polygrafických podnikatelů touto akcí obnovili tradici PrintFóra s novým obsahem a v novém, příjemném prostředí Hotelu Floret v Průhonicích.

PROGRAM KONFERENCE 17. května 2017

• 09:00 – 10:00 Prezence
  • 10:00 Zahájení konference (Vladimír Lukeš, předseda Společnosti tisku,z.s. a Zdeněk Sobota, prezident Svazu polygrafických podnikatelů, z.s.)

Blok A) CTP – prepress

• 10:15 Digitální tisk a CTP, jak to jde dohromady? (Martin Bělík, DataLine Technology a.s. Praha) Tiskové desky Agfa – životní prostředí na prvním místě (Michal Eisenkolb, Agfa Graphics), Bezprocesní desky Kodak Sonora a tisk UV barvami (Freddy Eckel, Kodak)
  • 11:30 – 12:00 přestávka, občerstvení

Blok B) Tisk

• 12:00 200 let KBA Group – Vývoj, strategie a budoucnost (Stanislav Vaníček, KBA CEE Sp. z o.o., Praha) Vývoj tisku po Drupa 2016 (Jaroslav Švejda, Heidelberg spol. s r.o., Praha)

13:00 – 14:00   Oběd

• 14:00 Poslední trendy v barvách pro archový ofsetový tisk (Jaroslav Hruška, GRAFOSERVIS, Praha) Kodak Nexpress aneb Sedm jednou ranou (Alexandr Kobranov, AMOS CZ; An Van Acker, Kodak) Komori – tisk bez hranic, Miyakoshi – nová řešení pro výrobu etiket (Radim Krutiš, GRAFFIN s.r.o. Praha)
  • 15:30 – 16:00 přestávka, občerstvení Nástroje pro stanovení, komunikaci a kontrolu barvy napříč tiskovým workflow (Małgorzata Lososová Ungrádová, X-Rite Europe GmbH, Vyškov)

Blok C) Dokončovací operace

• 10:15 Možnosti průmyslové vazby knih (Petr Hájek, SIGLOCH – KOLBUS Praha s.r.o.) Automatizace, kvalita a produktivita výsekových strojů (Tomáš Hejzlar, NAVE s.r.o. Řevnice)
  • 17:30 diskuze a závěr konference Součástí odborného programu bude prezentace a názorné ukázky: 1. Kontrola a optimalizace a řešení problémů v tiskových datech softwarem Asura, Solvero a Inksave firmy OneVision Software AG Martin Spurný, technické zastoupení, Valido PRE-PRESS, s.r.o. Praha 2. Funkční předvedení kontroly shody výtisku s ISO 12647-2 respektive s ISO 12647-7 (barevnost a tiskové křivky) softwarem UPPCT firmy Ugra, pan Guy Flüeli

Závěr odborného programu

• 18:00 – 19:30 Po skončení odborného programu se účastníci konference vydali na prohlídku zámku a průhonického parku.
  • 19:30 Následoval společenský večer s bohatým rautem.