Nejkrásnější česká kniha roku 2016

Soutěž Nejkrásnější česká kniha roku pořádá Památník národního písemnictví a Ministerstvo kultury již přes 50 let, jako mapování kvality knižní produkce dané doby.

Když se 16. ledna uzavřely brány elektronických přihlášek do soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2016 (NČKR 2016), počet soutěžních titulů dosáhl rekordního čísla dvou set padesáti. Pro technickou komisi i výtvarnou porotu, letos navíc s mezinárodní účastí, bylo na přelomu ledna a února 2017 úkolem rozhodnout o vítězích v sedmi kategoriích.

• Odborná litertura,
  • Krásná literatura,
  • Literatura pro děti a mládež,
  • Učebnice a didaktické pomůcky,
  • Knihy o výtvarném umění,
  • Katalogy
  • Bibliofilie a autorské knihy.

Ceny NČKR 2016 jsou udělovány za nejlepší grafické, polygrafické a ilustrační zpracování publikací, a to hned v sedmi kategoriích. V každé z nich jsou vyhlašována tři místa, první je pak honorováno cenou 50 000 Kč. PNP dále vyhlašuje Cenu Arna Sáňky určenou pro studenty, která je zároveň poctou zakladateli soutěže, a spolu s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze oceňuje mladé grafiky ve věku do 30 let. Své ceny udělují také Spolek českých bibliofilů, SČUG Hollar, Unie grafického designu a Svaz polygrafických podnikatelů.

Další informace budou zveřejněny po vydání oficiální tiskové zprávy PNP.