FESPA Global Print 2020

Evropská federace sítotiskových svazů FESPA upozorňuje odbornou veřejnost, že nejvýznamnější veletrh z jejího portfolia se uskuteční v termínu 24. – 27. března 2020 na výstavišti Feria de Madrid.

Termín zohledňuje, že se v roku 2020 koná nejdůležitější polygrafický veletrh drupa 2020. Proto byla po několika letech konání v Německu zvolena lokalita na jihu Evropy. Drupa 2020 se uskuteční 16. – 26. června v Düsseldorfu.

Význam veletrhu FESPA ale roste do té míry, že již v roce 2016 bylo několik světových premiér právě na této výstavě. Jarní termín by rovněž mohl být důvodem pro uvedení novinek před hlavní sezonou.

Firmy jsou zatím opatrné, takže ještě nemáme dostatek relevantních informací, zda tomu tak bude i v příštím roce. FESPA je už ale pro mnoho výrobců digitálních tiskových technologií veletrhem číslo 1.

Na druhé straně jsou ale výkonný německý trh a význam veletrhu drupa silnými argumenty pro soustředění se na tento veletrh.