68. knižní veletrh ve Frankfurtu

Veletrh je v prvních dnech přístupný jen profesionálům knižního trhu, pro veřejnost se otevře o víkendu 22. a 23. října 2016.

buchmesse_1u
Ve Frankfurtu nad Mohanem se koná 68. knižní veletrh

buchmesse_0Na knihy, ale také na virtuální realitu nebo umělou inteligenci by měl podle pořadatelů přilákat téměř 300 tisíc návštěvníků. Česká expozice chce zaujmout také odkazem na někdejšího československého a českého prezidenta Václava Havla. Geograficky se 68. ročník veletrhu zaměří na Vlámsko a Nizozemsko, které jsou čestnými hosty. Oblasti, které spojuje společný jazyk, představí celkem 454 knih.

buchmesse_2u

Nejznámějšího knižního veletrhu na světě se letos účastní na 7 000 vystavovatelů, kteří se budou vedle návštěvníků z řad veřejnosti snažit zaujmout především některé ze 700 literárních agentů z 300 agentur a 31 zemí světa. Z Čechů v rámci kulturního programu vystoupí kněz Tomáš Halík, diplomat Michael Žantovský nebo spisovatel Karel Hvížďala.

I na tradiční veletrhy v posledních letech rychle pronikají moderní technologie. Letos jim ve Frankfurtu věnují celou jednu část nazvanou The Arts+. Lidé v ní mají možnost proniknout skrze virtuální realitu do některých knih nebo diskutovat o dopadech umělé inteligence na jejich psaní. Veletrh návštěvníkům také poprvé nabízí mobilní aplikaci, která je rozsáhlým areálem provede nebo je bude informovat o novinkách.

buchmesse_3uV rámci české expozice se letos představí téměř dvě desítky vystavovatelů. Jejím hlavním tématem je osobnost dramatika, disidenta a prezidenta Václava Havla, který by v říjnu oslavil 80. narozeniny. Z Čechů v rámci kulturního programu vystoupí kněz Tomáš Halík, diplomat Michael Žantovský nebo spisovatel Karel Hvížďala.

Více informací na stránkách art.ihned. nebo buchmesse.de/en/