Drupa očima DataLine Technology – HP, Scodix a dokončovací systémy

Mnozí z vás znají veletrhy ze strany návštěvníka, ale jaký je veletrh pro firmy, které na něm vystavují? Drupa je veletrh, který je pochopitelně výjimečný a to nejen svým rozsahem, ale také délkou. Přestože došlo k jeho zkrácení, stále je to akce dlouhá jedenáct dnů – tedy velmi náročná akce. Pokusíme se vám přiblížit, jaká byla pro nás vystavovatele.

Prvním problémem je, že naše firma zastupuje okolo patnácti zahraničních partnerů, kteří měli na Drupě své expozice. I toto byl jeden z důvodů, proč jsme pro návštěvníky připravili tištěného průvodce Drupou, který byl zmenšenou kombinací katalogu a diáře, ve kterém nalezli návštěvníci všechny potřebné informace nejen o veletrhu, ale také o našich partnerech. Den před veletrhem probíhají na většině partnerských stánků různá školení, jejichž hlavním účelem je seznámit nás partnery s tím, kde co na stánku najdeme, jaké jsou novinky, kdy probíhají prezentace a co všechno je nám k dispozici. Při počtu našich partnerů je trochu umění toto všechno během jednoho dne zvládnout, ale podařilo se nám to.

dataline1_uw

Již před veletrhem jsme se snažili s většinou návštěvníků ze Slovenska a České republiky domluvit přesné termíny schůzek, prezentací a jednání, abychom maximálně využili možností, které nám expozice nabízejí. Každé ráno jsme si se všemi tyto termíny ještě potvrzovali. Bohužel, změna je život, takže častokráte se důmyslně promyšlený plán rozsypal jako domeček z karet a bylo nutno vytvořit operativně plán zcela nový. Naším hlavním stanovištěm byla pochopitelně expozice HP, která zabírala celou halu 17. Hala byla rozdělena na tři pomyslné třetiny, které byly zaměřeny podle různých oblastí polygrafie na velkoformátový tisk, tisk obalů a etiket a na komerční tisk. Kromě více než padesáti vystavených tiskových strojů, bylo k vidění i mnoho kompletních online řešení pro zpracování konkrétního typu zakázek.

dataline2_uw

Dále byly v hale k vidění stroje firem ABG (dokončovací stroje pro tisk z role), themediahouse (laserový výsek), Scodix (digitální zušlechťovací zařízení), AVT (inspekční systémy) a dalších. Tyto firmy měly i své samostatné stánky, takže pokud například někoho zaujal Scodix a jeho možnosti (a to zaujalo opravdu všechny), následovala procházka do haly 4, kde měl Scodix svoji kompletní expozici, včetně tří strojů a mnoha a mnoha ukázek špičkových aplikací.

Martin Bělík
(Převzato z aktuálního čísla PrintProgress, více na www.printprogress.sk)