Zemřel Ing. Martin Polák

Se zármutkem oznamujeme, že dne 4. prosince 2022 zemřel ve věku 73 let, náš kolega a kamarád.

Celý svůj profesní život zasvětil polygrafii.

Vystudoval Střední průmyslovou školu grafickou a následně se vyučil hlubotiskařem a profesní dráhu zahájil jako hlubotiskař v Polygrafii na Smíchově.

Po absolvování základní vojenské služby nastoupil do Středočeských tiskáren na pozici plánovače, kde se po čase stal vedoucím oddělení plánování.

Úspěšně promoval na Vysoké škole ekonomické a nastoupil na Generální ředitelství polygrafického průmyslu, až do jeho zrušení.

Poté pokračoval jako ekonomický náměstek v Polygrafii na Výtoni a po revoluci pracoval ve funkci ředitele Tiskařských závodů, které měl za úkol zprivatizovat. V rámci výběrového řízení byl jmenován generálním ředitelem České typografie, kde řídil její transformaci.

Následně působil jako ředitel společnosti SEVT.

Jako jednatel vybudoval společnost Hubergroup CZ (dříve Michael Huber CZ), kde působil do roku 2012.

Byl také dlouholetým členem Svazu polygrafických podnikatelů.

Jeho profesionální a lidský přístup navždy zůstane v našich vzpomínkách.

Parte